Växeltillverkning och service  - Tillverkning av delar och konstruktionsdelar

Hem    Företaget    Produkter    Referenser    Certifikat    Kontakt

KONTAKTPERSONER

 

 

SECRETARIAT

 

Ute Beßler

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 10

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: info@getriebebau-nossen.de

 

 

FÖRETAGSLEDNINGT

 

Matthias Richter

 

Tel.: +49 (0) 3 52 42 - 66 21 10

Fax: +49 (0) 3 52 42 - 66 21 11

E-Mail: matthias.richter@getriebebau-nossen.de

 

 

Marcel Richter

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 10

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: marcel.richter@getriebebau-nossen.de

 

 

TEKNISK CHEF

 

Matthias Bienert

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 21

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: matthias.bienert@getriebebau-nossen.de

 

 

KUNDRÅDGIVNING VÄXLAR

 

Marcus Küttner

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 22

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: marcus.kuettner@getriebebau-nossen.de

 

 

TEKNOLOGI / ARBETSFÖRBEREDELSER

 

Wolfram Snaga

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 27

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 61

E-post: wolfram.snaga@getriebebau-nossen.de

 

 

Dirk Emrich

Tel.: +49 (0) 3 52 42 - 66 21 29

Fax: +49 (0) 3 52 42 - 66 21 11

E-Mail: dirk.emrich@getriebebau-nossen.de

 

 

TILLVERKNING / MONTERING

 

Mathias Begenau

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 40

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 61

E-post: mathias.begenau@getriebebau-nossen.de

 

 

Uwe Schröter

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 44

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: uwe.schroeter@getriebebau-nossen.de

 

 

INKÖP

 

Andrea Gasse

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 25

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 61

E-post: andrea.gasse@getriebebau-nossen.de

 

 

CONTROLLING

 

Nancy Richter

 

Tel.: +49 3 52 42 - 66 21 32

Fax: +49 3 52 42 - 66 21 11

E-post: nancy.richter@getriebebau-nossen.de